Jak mądrze zaoszczędzić na weselu

Nie ulega wątpliwościom, że warto oszczędzać. Także na weselu i ślubie. Aby oszczędności nie przełożyły się na obniżenie standardu przyjęcia, warto zrobić to w sposób mądry i przemyślany.

Oszczędności na weselu można wygenerować właściwie na każdej płaszczyźnie. Zamiast doświadczonego fotografa można zatrudnić debiutanta. Elegancką salę można zamienić na mniejszą i zdecydowanie brzydszą przestrzeń. Można także podziękować DJ-owi i samodzielnie puszczać muzykę z laptopa. Czy jednak o to właśnie chodzi? Chyba nie do końca…
Jeśli będziecie oszczędzać na rzeczach naprawdę istotnych, Wasze wesele – zamiast najpiękniejszym dniem w życiu – stanie się tym, którego pamiętać nie chcecie.

Na czym warto oszczędzać?

Odczuwalne dla portfela oszczędności możecie wygenerować, rezygnując z gotowych winietek, zaproszeń czy oznaczeń stołów. Zamiast nich postawcie na te, samodzielnie zrobione. W internecie znajdziecie przynajmniej kilka stron internetowych, umożliwiających darmowe stworzenie takich dekoracji.
Kilka pomysłów na efektowne, niedrogie winietki znajdziecie tutaj (link do artykułu Czy podpisywać miejsca przy stołach weselnych).

Zweryfikujcie listę gości

Jeśli szukacie dodatkowych oszczędności, jeszcze raz przeanalizujcie listę zaproszonych gości. Czy naprawdę chcecie zapraszać na wesele ciotkę Alinę, której nie widzieliście od 15 lat? Kuzyn z Kanady, który zna Was jedynie ze zdjęć z pewnością nie obrazi się, jeśli nie otrzyma od Was ślubnego zaproszenia… Nie chodzi przecież o to, aby weselnych gości było jak najwięcej. Tak wyjątkową chwilę warto celebrować przede wszystkim z najbliższymi sercu osobami.

Polaroidy zamiast fotobudki

Jeśli marzy Wam się fotobudka, ale weselny budżet nie pozwala na jej wynajęcie, zastąpcie budkę… polaroidami. Aparat razem z kliszami możecie kupić już za około 400 zł. Zabawne gadżety przygotujecie sami lub kupicie za grosze w sklepach ze śmiesznymi rzeczami.
Plusem takiego rozwiązania jest także fakt, że polaroidy – w przeciwieństwie do wynajmowanej na godziny fotobudki – będą z Wami przez całe wesele. Goście będą więc mogli skorzystać z nich w dowolnej chwili.

Kącik z alkoholem zamiast drink baru

Profesjonalny drink bar to koszt około 2500 zł. Jeśli chcecie znacząco go obniżyć, stwórzcie na sali weselnej kącik z alkoholem. Kupując różnego rodzaju trunki oraz dodatki (soki, kolorowe syropy, owoce, słomki) dacie gościom możliwość samodzielnego przygotowania ulubionych koktajli. Dobrym pomysłem będzie także umieszczenie w widocznym miejscu karteczek z przepisami na… oryginalne koktajle.
Jesteśmy pewni, że wielu gości będzie chciało spróbować Uciekającej panny młodej, Mojego wielkiego greckiego wesela czy… Testosteronu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Name *