Czy podpisywać miejsca przy stołach weselnych

Wiele par, planujących przyjęcie weselne zastanawia się, czy dobrym pomysłem będzie podpisanie miejsc przy weselnych stołach. Cóż – jeśli nie chcecie urządzać swoim gościom szalonego biegu z przeszkodami, lepiej zainwestujcie w stylowe winietki.

Takie dodatki okażą się nie tylko praktyczne. Podkreślą także charakter uroczystości i będą wspaniale współgrały z pozostałymi ozdobami sali.

Winietki dla zwolenników klasyki

Zwolennikom klasyki przypadną do gustu tradycyjne karteczki z imionami i nazwiskami gości. Kolor i styl czcionki oraz barwne, dekoracyjne elementy mogą nawiązywać do pozostałych elementów wystroju sali. Jeśli nie chcecie wydawać fortuny na gotowe winietki, stwórzcie je samodzielnie. W jaki sposób? Np. przy pomocy dostępnego w internecie programu, pozwalającego na samodzielne zaprojektowanie ich wyglądu. Świetna zabawa gwarantowana!

Dla fanów kina

Uwielbiacie oglądać filmy? Wasi znajomi doskonale o tym wiedzą? Na Waszym weselu nie może zabraknąć winietek w kształcie… opakowań od popcornu. Możecie umieścić na opakowaniu Wasze wspólne zdjęcie. Pamiętajcie tylko, aby imię i nazwisko gościa było wystarczająco wyeksponowane.

Nie zapomnijcie także wsypać do pudełka ulubionego przysmaku wszystkich kinomanów – prażonej kukurydzy.

Dla łasuchów

Uwielbiasz piec? Twoi znajomi na potęgę zajadają się Twoimi ciasteczkami? Wykorzystaj swoje umiejętności przygotowując… ciasteczkowe winietki.

Wystarczy, że upieczesz odpowiednią ilość kruczych ciasteczek (mogą być np. w kształcie serca lub sukni ślubnej) i ozdobisz kolorowym lukrem. Na każdym z nich powinno znaleźć się oczywiście imię i nazwisko gościa. Choć taka czynność może wymagać sporej ilości wprawy, efekty z pewnością pozytywnie zaskoczą gości.

Jeśli wolisz, zamiast ciasteczek możesz użyć muffinów. Wystarczy, że w ich czubek włożysz niewielką chorągiewkę z personaliami gościa.

Na wesele w rustykalnym stylu

Planujecie wesele w rustykalnym stylu? Doskonałym pomysłem na winietki będą… świeże, pachnące i niezwykle romantyczne gałązki. Mogą być to np. gałązki lawendy lub kłosy zboża. Przygotuj tasiemki i karteczki z imionami i nazwiskami gości. W każdej karteczce zrób niewielki otwór (np. dziurkaczem). Przewlecz przez niego tasiemkę i zwiąż gałązki. Wspaniały efekt gwarantowany!

Winietka jako wspomnienie szampańskiej zabawy

Jeśli chcesz, by winietka przypominała Twoim gościom o szampańskiej zabawie, wybierz… mini ramki na zdjęcia. W każdej z nich możesz umieścić Wasze wspólne zdjęcie oraz karteczkę z imieniem i nazwiskiem gościa. Zamiast ramek możesz użyć również pięknych, zapachowych świec. Z pewnością okażą się dla gości miłą niespodzianką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Name *